“Čau, es būšu tava kaimiņiene!” – tieši ar šādiem vārdiem pirms 7 gadiem iesākās Kristas un Jāņa stāsts. Klasesbiedri toreiz, liekot likmes, viņu draudzībai nedeva vairāk par gadu, bet… šobrīd viņi jau 5 mēnešus un 24 dienas ir laimīgi precējušies, un mums bija tā laime būt klāt viņu kāzās. Turklāt – ja es piederētu pie tām meitenēm, kuras bērnībā sapņo par savām kāzām, tad – droši vien būtu iztēlojusies kaut ko tādu!
Viņu kāzu diena bija neaprakstāmi skaista! Un ne tikai tāpēc, ka viņi paši ir skaisti, jauni, smaidīgi un laimīgi! Bet tāpēc, ka viņi prata to no sirds baudīt, un pirms tam bija paveikuši milzīgu darbu, lai šo skaistumu uzburtu! Nu, piemēram, dažas nedēļas pirms kāzām Jānis ar vedējtēvu Mārtiņu pašu rokām ar pelēku faskālu nopūta aptuveni 200 pudelītes, jo Kristai tas bija svarīgi! 😉 Mamma Mārīte visu saldētāvu piepildīja ar ledus bumbiņās iesaldētiem rožu ziediņiem, lai svētku dienā varētu skaisti atdzesēt šampanieti. Tētis Andris, kurš kādu laiku nebija bijis kāzās, drošības pēc pajautāja – vai līgavas māsas tiešām zina, ka viņām visām būs vienādas kleitas, un tam piekrīt? Un vedējmāte Ieva bez jebkādas sūdzēšanās iesaistījās visās WhatsApp sarunās un grupu čatos par kāzām, kas bieži iestiepās vai sākās nakts vidū. Vēl viņi, protams, sastādīja n-tos sarakstus ar “kur katram jāstāv, jāsēž, jāguļ, kas kurā brīdī kādam jāsaka, jāiedod, jāuzdāvina” u.tml. Vienvārdsakot – Krista un Jānis līdz pēdējai detaļai šīs kāzas bija ne tikai izsapņojuši, bet arī paši savām rokām uzbūra. Un apbrīnojamā kārtā kāzu dienā viņi vairs nesatraucās ne par ko (gandrīz ne par ko)! Jo visus praktiskos darbiņus, nieciņus, detaļiņas riktēja meitenes no pasākumu aģentūras “YES” un viņu lieliskie vedēji.
Iespējams, viens no veiksmes faktoriem, kas šīs kāzas padarīja tik īpašas, slēpās viņu pašu izdomātajā devīzē “mums viss būs mazliet citādāk”. Un ja kāzu fotogrāfs Mārcis Baltskars, ar kuru strādājam vienā komandā, parasti saka, ka viņu kāzās pārsteigt ir ļoti grūti, jo viņš ir redzējis prakstiski visu, tad šīs bija pārsteigumu pilnas kāzas arī viņam. Ko tik mēs nedarījām! Vai, pareizāk sakot – ko tik nebija gatavi darīt Krista un Jānis! Nu kaut vai tas vien, ka viesu uzņemšana notika karjerā! Un pat kāzu vadītājs Valters Krauze ar savu milzīgo pieredzi teica – ko tādu viņš redzot pirmo reizi! Bet tas bija super atraktīvi, forši, nepiespiesti, un, protams – mazliet citādāk.
Atgriežoties pie tā, ko tik mēs nedarījām… bridām, kāpām, gulējām, skrējām, lecām, peldējām, dejojām, bučojāmies, griezām saulītes, smējāmies un svinējām! Jo Krista un Jānis bija ieplānojuši tiešām neaizmirstamu fotosesiju! Ar romantisko galdiņu upes vidū, skaistiem skatiem akmeņu grēdās, laivošanu jau pieminētā karjera izraktajos kanālos un, kas parasti ļoti patīk gan kāzu fotogrāfam, gan video operatoriem – mums bija neliela laika rezerve, lai mēs varētu atļauties arī pavisam neplānoti piestāt ceļmalā un iebrist pēkšņi pamanītā, skaistā sarkano āboliņu pļavā. Turklāt – Kristas gadījumā to visu nenogurstoši darīt ar kāzu kleitu, kurai ir vismaz 10 apakšsvārku kārtas un milzīga aste!
Man agrāk likās, ka stāsts par latgaļu viesmīlību ir tāds kā mīts. Varbūt tāpēc, ka ne reizi to nebiju pieredzējusi. Bet šajās kāzās mēs to iepazinām un izbaudījām visā pilnībā! Galdi lūza (starp citu – medaļa “YES” par skaistāko saldumu galdu, kādu jebkad esmu redzējusi), deju grīda rībēja (ticiet vai nē, bet šajās kāzās dejoja visi, pilnīgi visi!), un bārmeņi ballītes beigās esot teikuši, ka pirmo reizi redzot, ka viesi var tik daudz izdzert un nepiedzerties (neraugoties uz slavenās latgaļu šmakovkas milzīgajiem krājumiem)! Savukārt es pirmo reizi redzēju, ka latvieši prot teikt tik skaistas, garas, asprātīgas un emocionālas runas! Ne velti es, atdodot kāzu video, smejoties teicu Kristai – ja kāds cilvēks, noskatoties garo filmu, nesmiesies un neapraudāsies, tad viņam nav sirds! 😀 Jo es pat montējot gan smējos, gan raudāju!

Krista un Jāni – vēlreiz milzīgs paldies Jums, ka izvēlējāties tieši mūs! Jūtamies izredzēti un bezgala pateicīgi visiem augstākajiem spēkiem, kas lika mums satikties! Jūs esat īsts sapņu pāris!

WEDDING VIDEO // KĀZU VIDEO


Recent Portfolios